» HAKYOLUNDA OLANLARIN SİTESİNE |Hoş Geldiniz MİSAFİR EDEPLE GELEN HURMETLE GİDER 1 16:47:4029.MRT.24
ANA SAYFA Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E Posta Radyo Nebi Dinle Facebookta Paylaş
Ana Sayfa Sohbet Forum Dini Konular Dualar Cüz AL Kose Yazıları Resimler Videolar Sızden Gelenler Sitene Ekle Soru Sorun
[ MESAJ İLET() · YENİ EKLENENLER · UYELERİMİZ · FORUM KURALLARI · SİTEDE ARA · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
HAKKIN YOLUNDAYIZ » KURANI KERİM » KURANI KERIM » KURAN NEDİR

KURAN NEDİR
mucahit Tarıh: PAZARTESI, 24.OC.11, 21:09:31 | Mesaj # 1
BUYUK PATRON
GRUP: ADMIN
DERECE: 100
STATU: OFLINE
Kur'an nedir?

Rabbimiz Kur'an-ı Bakara suresinin ikinci Ayet'inde Şöyle tarif etmektedir.

O kitap onda asla şüphe yoktur. O,muttekiler arınmak isteyenler için bir yol göstericidir. Şunuda Şunuda anlamak mümkündür Kur'an kapısına gelenleri boş çevirmez.

Ayrıca: İndirdiğimiz Nur' a inanın ve ona tabii olun.

Gerçekten Kur'an İnsanları doğru yola iletir.

Kur'an Allah'ın son Peygamber Hz. Muhammed aracılığıyla İnsanlığa gönderdiği bir hayat nizamıdır.

Kur'an bütün Ayetleri ile geleceğe ve istikbale ışık tutar.

Kur'an çağları yaratan Allah'ın Çağları kuşatması için koyduğu bir kanunlar manzumesidir.

Kur'an olgun akla gelişmiş zekaya, sahip olanları ikna ve irşat eden hikmetli bir öğüt dostdoğru bir yoldur.

Kim Kur'an-a tabii olursa O, onu dünyada ve Ahirette mutlu eder.

Kur'an kesinlikle mezarlıklar kitabı değildir. Bu gün bunu yapmak isteyenlerin söyleyemedikleri şudur. Benim hayatımda Kur'an yoktur,ben ondan gerektiği gibi faydalanamıyorum, en iyisi ölülere bağışlayayım anlayışıdır.

Akif'in tabiriyle;

Ya bakar geçeriz Kur'an-ın yaprağına

Ya okur geçeriz bir ölünün toprağına

İnmemiştir bu kitap bunu hakkıyla bilin

Ne mezarlarda okunmak nede fal bakmak için.

Netice olarak; Kur'an kainat nizamının son bulacağı ana kadar yaşayacak bütün insanların muhtac olacakları Siyasi,İktisadi,İçtimai,İtikadi,hukuk ve ahlaki kanunları insanlığa bildiren ve insanlığı çepe çevre kuşatan Bir Allah nizamı bir Hak kültürüüdür.

HAKKIN YOLUNDAYIZ » KURANI KERİM » KURANI KERIM » KURAN NEDİR
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Tasarım Mucahit CANAN HAKYOLUNDA YÖNETİMİ