» HAKYOLUNDA OLANLARIN SİTESİNE |Hoş Geldiniz MİSAFİR EDEPLE GELEN HURMETLE GİDER 1 15:35:1829.MRT.24
ANA SAYFA Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E Posta Radyo Nebi Dinle Facebookta Paylaş
Ana Sayfa Sohbet Forum Dini Konular Dualar Cüz AL Kose Yazıları Resimler Videolar Sızden Gelenler Sitene Ekle Soru Sorun
[ MESAJ İLET() · YENİ EKLENENLER · UYELERİMİZ · FORUM KURALLARI · SİTEDE ARA · RSS ]

• Page 1 of 1
  • 1
HAKKIN YOLUNDAYIZ » HAKKIN YOLUNDA FORUM » KOSE YAZILARIMIZ » REFERANDUMA HAYIR DEMENIN BEDELİ (REFERANDUM)

REFERANDUMA HAYIR DEMENIN BEDELİ
mucahit Tarıh: PAZARTESI, 02.AUG.10, 12:34:21 | Mesaj # 1
BUYUK PATRON
GRUP: ADMIN
DERECE: 100
STATU: OFLINE

"Referandum parti meselesi değil memleket meselesidir" diyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan'a göre Türkiye'nin geleceğini tayin edecek halk oylamasında hayır demek tam 20 ayrı anlam ifade ediyor...
YAŞ devam ediyor sivil irade “Ben bu kişilerle çalışmak istiyorum” hakkını askere karşı kulanacak mı kullanmayacak mı?

Göreceğiz ama “Güçlü ordu güçlü Türkiye“ diyenlere “Önce insan gelir insanı yaşat ki devlet yaşasın, güçlü insan güçlü Türkiye” demek fırsatı referandumda önümüze geldi.

Referandum parti meselesi değil memleket meselesidir.

“1-Darbeleri ve askeri müdahaleleri onaylıyorum.

2-Türkiye dünya liginde daha demokrat olamaya hazır değil, toplumumuz cahil ve kültürsüz.

3-Toplum olarak sürü psikolojisinde kalmaya mecburuz.

4-Birey olarak neyin iyi neyin kötü olduğuna ben karar veremiyorum, büyüklerimiz bilir diye düşünüyorum. Bunun için askeri vesayet devam etmelidir.

5-Zulüm, haksızlık ve adaletsizlik bana dokunmuyorsa ilgi alanıma girmez. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.

6-Bu kadar özgürlük bize fazla, Türküm demeyen yok olsun daha iyi.

7-Son 50 yılda özellikle doğuda fail-i meçhul cinayetler vardı, terörle mücadelede kurunun yanında yaşta yanar. Nişantaşından şehit cenazesi kalkmamalı köylülerin tek yaptıkları şey zaten vatan için ölmektir.

8- Bir kaç terörist için bir köyün bombalanmasını doğal kabul ediyorum. Milli güvenlik için kişilerin özgürlükleri feda edilir.

9-Ordumuzda derin odakların ve cuntacıların olduğunu ve bazı terörist kışkırtmalarda rol aldıklarını biliyorum bu durumu onaylıyorum.

10-1960 27 Mayıs askeri müdahalesi yıllarında Japonya, Kore, İspanya bizle aynı refah ve gelişmişlik düzeyinde idi. Bugün darbeler nedeniyle geride kaldık ama olsun asker başımızdan eksik olmasın.

11-Ben fazla düşünmeyi sevmiyorum partim ne derse o yönde oy vereceğim.

12-Dış politikada Türkiye dünya liderleri arasına girdi hoşuma gidiyor ama bu yurtta sulh ilkesine uymuyor. Gereksiz riske giriyoruz. ABD ve İsrail’e karşı dik duran politikalar yanlıştır. Küçük oynayalım biz beceremeyiz.

13-ABD İsrail Avrupa bize dost değiller bu nedenle Avrupa birliğine girmek sakıncalıdır.

14-Dağdaki çobanın oyu ile benim oyum aynı olamaz görüşünü kabul ediyorum.

15-Türkiye’nin dinden uzak duran yöneticilerce yönetilmesi gerekir dindar doktor, subay, vali kaymakam istemiyorum.

16-İmam Hatip ve Kur’an kursları irtica yuvasıdır ılımlı İslam oyunudur dine ihtiyacımız yoktur.

17-Savunma sanayiimize harcanan para yıllık beş milyar dolar ve bu paranın yüzde doksanı İsrail’e gidiyor bu tercihi onaylıyorum.

18-Biz ikinci sınıf, % 60’ı aptal bir millet ve toplumuz kendi kendimizi yönetemeyiz askeri vesayet ve kontrol devam etmelidir.

19-Ekonomimiz iyi gidiyor fakat yoksul olalım ama dünyadan kopuk bir ada ülke gibi yaşayalım daha iyidir.

20-Türk olmak iyi insan olmaktan daha önemlidir. Hırsız da olsa bir Türk’ü namuslu bir Kürt’ten üstün tutarım.”

Anayasamız da 27 maddelik değişikliğinin olmamasını sağlayacak her hayır oyu oy vermenin bedeli yukardaki durumun devamını istemektir.

Bu konu parti meselesi değil memleket meselesidir. Kendimizi inkar etmemek ve vicdanının sesini dileyip dinlememek ve de Türkiye gemisinin geleceği bizim tercihimizdedir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan - Haber 7
ntarhan@gmail.com

HAKKIN YOLUNDAYIZ » HAKKIN YOLUNDA FORUM » KOSE YAZILARIMIZ » REFERANDUMA HAYIR DEMENIN BEDELİ (REFERANDUM)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Tasarım Mucahit CANAN HAKYOLUNDA YÖNETİMİ